PANGEA International Logistics

Oferujemy optymalne rozwiązania transportowe. Na całym świecie

Dowiedz się więcej
Przewiń po więcej

O NAS

Nasi Klienci to najlepsza wizytówka firmy. Nikt nie opowie lepiej o nas niż oni sami.

Firma pana Dariusza importuje towar z Chin do Polski. Jest naszym klientem od kilku lat. Pomogliśmy mu usprawnić cały proces spedycji. Jego odbiorcy zawsze otrzymywali swoje zamówienia na czas i wszystko działało jak w dobrze naoliwionej maszynie: statki wypływały z Chin, wpływały do jednego z obsługiwanych przez nas portów w Polsce lub Niemczech, a stamtąd towar trafiał do odbiorców…

Dopóki wszystko się nie posypało. W Chinach u nowego kontrahenta proces produkcyjny się wydłużył i nie było mowy o tym, żeby dostarczyć towar na czas. Pan Dariusz zaczął liczyć się z wielotysięcznymi stratami.

Zaproponowaliśmy mu transport części ładunku drogą powietrzną, żeby na pewno wywiązał się z warunków umowy z odbiorcą. Wypełniłby swoje zobowiązania, a przy tym nie poniósł wysokich kosztów transportu całości towaru samolotem..

Pan Dariusz nie odebrał tego dobrze:

„Nie stać mnie na transport drogą powietrzną. Koszty transferu będą za duże! Będę szukał innego rozwiązania.” – powiedział i się rozłączył.

Przez kilka dni ciągle o nim myśleliśmy. Nie było żadnego innego sposobu, by zdążył dostarczyć towar, przy tak dużym opóźnieniu ze strony chińskiej fabryki.

Nagle zadzwonił telefon.

Dzień dobry, mówi Dariusz. Zadzwoniłem do kilku innych firm spedycyjnych albo nie mieli mi nic do zaproponowania, albo transport powietrzny trwał niewiele krócej niż morski i kosztował fortunę. U was czas frachtu lotniczego wynosi tylko dwa tygodnie. Proszę zacząć procedurę najszybciej jak się da.

Wystartowaliśmy. A współpraca z Panem Dariuszem trwa do dziś.

ZARZĄD

Właściciele posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Od 2002 r. rozpoczęli pracę w spedycji, przechodząc pełną ścieżkę kariery od funkcji agenta celnego, spedytora, by już po kilku latach dojść do stanowisk menadżerskich. Od 2006 sprawując funkcje kierownicze, zarządzali różnymi działami, zdobywając w ten sposób cenne umiejętności, potrzebne do skutecznego operowania logistyką i sprzedażą.

Cały czas poszerzają swoją wiedzę i podnoszą kwalifikacje. Śledzą zachodzące zmiany na rynku transportowym i w wymianie handlowej, aby móc rozpoznawać potrzeby klientów i znajdować dla nich najlepsze rozwiązania. Obaj założyciele stale się dokształcają, aby mieć aktualne wiadomości odnośnie przepisów, wymogów i standardów.

Marcin Dąbek

BIO

Absolwent ekonomii na Wydziale Handlu Zagranicznego w Wyższej Szkole Handlu i Prawa (obecnie Uczelnia Łazarskiego) w Warszawie. Tak jak Mariusz Michalski, po studiach uzyskał licencję agenta celnego i rozpoczął pracę w spedycji lotniczej na warszawskim Terminalu CARGO. W swojej karierze kierował działami operacyjnymi i handlowymi globalnych spółek spedycyjnych. W 2015 roku Mariusz i Marcin zdecydowali się na wspólne założenie Pangea Logistics Sp. z o.o.

Mariusz Michalski

BIO

Z wykształcenia – ekonomista (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) ukierunkowany na handel zagraniczny, z doświadczenia – spedytor międzynarodowy i menadżer. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę i przez wiele lat zdobywał doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych firmach spedycyjnych. Na swojej drodze zawodowej przyszli założyciele firmy spotykali się wielokrotnie, a w 2015 roku zaowocowało to powstaniem Pangea Logistics Sp. z o.o.

NETWORK

Świat i technologie cały czas idą do przodu, my nie zostajemy w tyle. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem w sieciach networkingowych, do których należymy. Są to organizacje zrzeszające przewoźników lotniczych IATA oraz dwie międzynarodowe sieci spedycyjne The Freight Club oraz Global Freight Alliance.

PANGEA LOGISTICS SP Z O.O. uczestniczy w projekcie „AFRICA/USA/CHINA – promocja produktów Klastra na rynkach perspektywicznych.” dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0003/19-00.

 

Wartość projektu 3 374 667,88 zł. Wysokość dofinansowania: 2 143 758,01 zł

 

Projekt jest realizowany w latach 2020 – 2022 przez Klaster Logistyczno Transportowy „Północ – Południe” – organizację zrzeszającą przedsiębiorców, naukowców oraz samorządy lokalne, posiadającą status Kluczowego Klastra Krajowego.

 

Celem projektu jest internacjonalizacja produktów i aktywizacja Polskich przedsiębiorstw zrzeszonych w Klastrze Logistyczno Transportowego Północ – Południe na wybranych rynkach afrykańskich, amerykańskich oraz chińskim.

Pytania? Skontaktuj się z nami!